TECHNINIAI PATARIMAI

Šis puslapis ypač aktualus šturmanui. 

Čia sužinosite apie naudingus telefono nustatymus ir apie tai, kaip spręsti ralio metu nutikusius techninius nesklandumus, jei tokių pasitaikytų dėl silpno interneto ryšio arba išsikrovusio telefono.

  • Prieš startą pakeiskite telefono ekrano trukmę

Bus labai nepatogu sekti maršrutą ir užduotis, jei Jūsų telefono ekranas žaidimo metu periodiškai užtems arba užsirakins...

o   Android: Nustatymai (Settings) > Ekranas (Display) > toliau, priklausomai nuo Jūsų turimo telefono modelio, ieškokite funkcijos Screen Timeout / Sleep ar pan. ir nustatykite Niekada (None) arba ilgiausią trukmę, kuri galima Jūsų telefone

 o   iOS: Nustatymai (Settings) > Ekranas ir ryškumas (Display&Brightness) > Automatinis užrakinimas (Auto-Lock) > Niekada (Never)

 

  • Maršrute aktyviai naudokitės taikinio formos „mygtuku“, kurį matysite ant žemėlapio

Jį paspaudus ekrano vaizdas pasikeičia taip, kad vienu metu matytumėte ir savo buvimo vietą, ir artimiausios užduoties vietą. Šio mygtuko naudojimas Jums padės daug lengviau orientuotis ir rasti optimaliausią kelią iki užduoties vietos.

 

  • Neskubėkite spausti programėlės „mygtukų“ - leiskite programėlei „pagalvoti“!

Programėlė nuolat kontaktuoja su serveriu ir keičiasi informacija, todėl kartais jai prireikia vienos-kitos sekundės „pagalvoti“. Be to, maršrute bus vietų, kuriose bus silpnas 4G interneto ryšys - tokioje vietoje gali prireikti daugiau laiko, nei įprastai, arba programėlė net gali strigti (ką daryti techninių nesklandumų atveju, skaitykite žemiau). 

 

  • Kaip nustatoma ekipažo buvimo vieta?

Žaidimo dalyvio buvimo vieta nustatoma naudojantis GPS, tiksliau, telefono aparatas nustato savo buvimo vietą pagal tuo momentu arčiausiai esančių GPS palydovų signalus. Programėlė pagautą signalą susieja su užduoties vieta. Jei interneto ryšys konkrečioje vietoje yra silpnas, o GPS palydovai išsidėstę nepalankiai, šiam procesui gali prireikti daugiau laiko.

Rekomenduojama, kad telefone žaidimo metu taip pat būtų įjungta ir Wi-Fi bei Bluetooth. Taip pat labai svarbu, kad jungiantis prie programėlės nebūtų nustatyta jokių apribojimų Jūsų telefono vietos nustatymui.

 

  • Artėjant prie užduoties vietos, visada sumažinkite greitį!

Programėlė gali nespėti pagauti GPS signalo, jeigu užduoties aktyvumo zoną kirsite per greitai.

 

  • Kodėl nėra garso? (jei jis telefone įjungtas)

Jei užduotį atliekate telefonu, kuris tuo metu yra Bluetooth ryšiu prisijungęs prie automobilio garso sistemos, programėlė gali būti „nebyli“.

Norint, kad būtų girdimas garsas, paprasčiausia yra prieš atsidarant užduotį, tiesiog laikinai išjungti variklį (kad telefonas atsijungtų nuo automobilio garso sistemos). Arba galite atjungti Bluetooth ryšį.

Tai ypač svarbu, jei matote, kad laukia muzikinė užduotis.

 

  • Ką daryti, jeigu išsikrovė telefonas?

Mobiliajam įrenginiui (telefonui) išsikrovus arba nutrūkus jo ryšiui su programėle (pvz., dėl stipraus krestelėjimo važiuojant), galėsite vėl prisijungti ir užbaigti žaidimą – jis tęsis nuo tos vietos, kur nutrūko.

Taip pat galimas variantas tęsti žaidimą prisijungus ir iš kito įrenginio (su tuo pačiu prisijungimo QR kodu arba skaitmeniniu kodu), bet žaidimas veiks jau tik naujame įrenginyje.

 

  • Ką daryti, jei pravažiavom užduoties vietą?
Jei užduoties vietą tebematote telefone, sprendimai yra du:

 1)   arba rasti būdą sugrįžti (sukate papildomus kilometrus ir prarandate laiką, bet turite galimybę neprarasti taškų),

 2)   arba sustoti saugioje vietoje ir kuo skubiau mėginti prisiskambinti tel. +370 687 73005, kad teisėjas Jums šią užduotį aktyvuotų ten, kur esate. Tačiau šiuo atveju, net ir atsakius teisingai, už dirbtinai aktyvuotas užduotis maršruto pabaigoje Jūsų ekipažui taškai bus sumažinti: už pirmą kartą 50%, už antrą ir kitus kartus – 75%.


KĄ DARYTI, JEI NEBEMATOTE JOKIOS UŽDUOTIES VIETOS ARBA PROGRAMĖLĖ PRADĖJO STRIGTI?

Taip galėjo nutikti, jei reikiamoje vietoje nepavyko pagauti GPS signalo, o dėl silpno interneto laikinai buvo prarastas ryšys su programėle.

Jei jokios užduoties vietos nebematote, nevažiuokite toliau, tikėdamiesi, kad užduotis ekrane atsiras savaime!..

Jei jaučiate, kad programėlė stringa, taip pat nieko nelaukdami imkitės priemonių!

 

 1. Sustokite saugioje vietoje ir perkraukite programėlę:

 a)   Jei programėlė aktyvi, išeikite iš jos ir vėl prisijunkite per LOGIN mygtuką, nuskenuodami savo ekipažo QR kodą, kad programėlė pilnai persikrautų;

b)   Jei programėlė užstrigo ir į nieką nebereaguoja, nedelsiant perkraukite telefoną - galite net ištrinti ir iš naujo įsidiegti programėlę „Moove Team“, o tuomet vėl prisijunkite per LOGIN mygtuką, nuskenuodami savo ekipažo QR kodą.

 

2. Jei programėlės perkrovimas nepadeda, atsisiųskite programėlę „Moove Team“ į kitą telefoną. 

Prisijunkite per LOGIN mygtuką, nuskenuodami savo ekipažo QR kodą.

 Savo ekipažo taškų neprarasite nei vienu atveju, o maršrutą galėsite tęsti nuo tos vietos, kur sustojote.


SVARBU: jokiu būdu nesijunkite su savo ekipažo prisijungimo kodu vienu metu iš dviejų ar daugiau įrenginių!

Programėlė veikia tik viename įrenginyje, tad kiti prisijungimai gali sutrikdyti jos veiklą ir negalėsite tęsti maršruto. Jei taip atsitiko, teks viską pradėti iš pradžių - ištrinti programėlę iš visų įrenginių, įsidiegti ją tik viename įrenginyje ir prisijungti su savo ekipažo QR kodu.

3. Jei aukščiau išvardinti veiksmai nepadeda „atgaivinti“ programėlės, paskambinkite techninės pagalbos tel. +370 687 73005