KAIP GI VISKAS VYKS?Čia sužinosite, ką aktualu žinoti orientavimosi ralio dalyviams: kaip pasiruošti, kaip organizuojamas renginys ir kaip skaičiuojamas rezultatas.


Pasiruošimas

 • Apranga ir avalynė - patogi ir atitinkanti oro sąlygas. Būkite pasirengę ir paeiti neasfaltuotu keliu, ir staigioms oro permainoms.
 • Turėkite geriamojo vandens ir lengvų užkandžių. Rekomenduojame vandenį vežtis nedidelės talpos buteliukais, kad juos būtų patogu ir nešiotis.
 • Jei vartojate kokius nors vaistus, nepamirškite jų pasiimti!
 • Kad svarbiu momentu neliktumėte „be ryšio“, pasiimkite mobiliojo telefono įkrovimo laidą arba powerbank‘ą.
 • Rekomenduojame su savimi turėti šiek tiek grynųjų pinigų - maršrute gali būti ir mokamų objektų, kurie įtraukti į užduotis. Be to, prireikus galėtumėte pasinaudoti mokamu WC.

 • Dalyvių atvykimas ir registravimasis renginio vietoje
Atvykę į renginio vietą dalyviai / ekipažai užregistruojami, burtų keliu nustatomas ekipažo starto numeris.

Registruojantis ekipažui pateikiamas dalomosios medžiagos komplektas (kelio užduočių knyga, žemėlapis, starto numerio lipdukai ir kt.), taip pat jau gali būti pateikiamos ir pirmosios užduotys. 

Svarbu: į renginio vietą būtina atvykti organizatoriaus nurodytu dalyvių registravimosi laiku. Pavėlavę dalyviai / ekipažai netenka galimybės dalyvauti orientavimosi ralyje. 

Atkreipiame dėmėsį: registravimasis renginio vietoje nėra tas pats, kas išankstinis registravimasis dalyvauti renginyje (kai ekipažas / dalyviai užsiregistruoja iki renginio organizatoriaus nustatytos datos). Iš anksto nesiregistravę ekipažai renginyje dalyvauti negali ir vietoje registruojami nebus.

 •  Dalyvių susirinkimas (instruktažas) ir startas

Renginio pradžioje visuomet vyksta dalyvių susirinkimas (instruktažas), kurio metu dalyviams patekiama jiems reikalinga informacija, atsakoma į klausimus. Instruktaže dalyvauti būtina. 

Starto vieta įprastai būna pažymėta starto vėliavomis. Starto tvarka paaiškinama instruktavimo metu. Ekipažas dalyvavimą orientavimosi ralyje gali pradėti tik teisėjų leidimu kirsdamas starto liniją.

 • Kokio pobūdžio klausimų / užduočių galima tikėtis?

Dauguma klausimų bus susiję su maršruto objektais, bet tikrai galite tikėtis ir klausimų iš bet kokios kitos srities... Savo forma tai gali būti: klausimai reikalaujantys vieno arba daugiau atsakymų, užduotys, kai reikia atspėti žodį, fotografuoti, filmuoti ir t.t.

 • Kaip bus skaičiuojamas rezultatas?

Ekipažo rezultatas – surinktų taškų skaičius. Taškai bus skiriami už teisingus atsakymus į klausimus ir atliktas užduotis.

Jei atskirų ekipažų surinktų taškų skaičius bus vienodas, aukštesnė vieta skiriama ekipažui, kuris bus nuvažiavęs mažiau kilometrų (starte ir finiše fiksuojama automobilio rida).

 • Ar bus užduočių, kurioms nustatytas laiko limitas?

Įprastai laiko limitas nustatomas (ir skaičiuojamas laikmačiu) tik kai kurioms užduotims, kurias pateikia maršrute sutikti teisėjai.

Tačiau kelio knygoje tam tikrose sustojimo vietose matysite informaciją kiek laiko yra skiriama konkrečiam sustojimui, objektui arba užduočiai atlikti. Labai prašome Jus neužtrukti objektuose ilgiau, nei numatyta!  (išsamesnei patikusio objekto apžiūrai ar papildomoms ekskursijoms rekomenduojame atvykti kitą kartą).

 • Kontroliniai laikai

Tam tikruose taškuose kelio knygoje matysite numatytus kontrolinius atvykimo laikus (tiksliau, laiko intervalus). Kontrolinio laiko intervalai yra paskaičiuoti taip, kad atitiktų vidutinį greičiau ir lėčiau judančių ekipažų važiavimo tempą.

Teisėjai šių kontrolinių laikų nefiksuos, o baudos už kontrolinių laikų nesilaikymą skiriamos nebus. Tačiau labai prašome Jus savarankiškai sekti kontrolinius laikus ir stengtis juose išsilaikyti - „pataikydami“ į kontrolinių laikų intervalus, žinosite, jog važiuojate tinkamu tempu ir laiku pasieksite finišą.

 • Ar yra nustatytas orientavimosi ralio įveikimo laikas?

Orientavimosi ralio maršrutas sudaromas, vadovaujantis tokiu principu: važiuojant neturi būti nusižengiama KET (viršijamas greitis), o pažintiniams objektams skiriama tik tiek laiko, kiek būtina atlikti užduotį.

Orientavimosi ralio įveikimo laikas ekipažo rezultatui (surinktam taškų skaičiui) įtakos neturės, tačiau stipriai vėluodami rizikuojate atvykti tuomet, kai Jūsų ekipažo rezultatas jau nebus įskaitytas ir praleisite ką nors įdomaus...

Jei renginio dieną susidaro itin nepalankios oro sąlygos (didelė liūtis, plikledis ir pan.), ekipažas pats sprendžia, kokiu tempu jam važiuoti yra saugu, tad kontroliniai ekipažo atvykimo / išvykimo laikai gali pasivėlinti ir už tai teisėjai netaiko jokių nuobaudų, net jei jos ruošiant renginį buvo iš anksto numatytos.

 • Nugalėtojų apdovanojimas

Tik VISIEMS ekipažams finišavus numatytoje vietoje, ralio teisėjai gali suskaičiuoti orientavimosi ralio rezultatus.  

Dalyviai skelbiami ir apdovanojami baigiamojoje renginio dalyje (pagal numatytą renginio scenarijų).

Pradinis puslapis

Jūsų saugumas